JST Sales America Inc.
型号:
F31FDS-20V-K
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RCPT HSG 20POS 3.81MM
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 20 |
| Color | Black |
| Row Spacing | 0.200" (5.08mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Friction Lock |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Series | J300 |
| Note | Contacts Not Included |
| Connector Type | Receptacle |
| Pitch | 0.150" (3.81mm) |
| Mfr | JST Sales America Inc. |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | F31FDS-2 |