首页 / 薄膜电容器 / F339MX222231MCA2B0
minImg
F339MX222231MCA2B0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
F339MX222231MCA2B0
描述:
CAP FILM 2200PF 20% 630VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Size / Dimension 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X2
Series F339M
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 pF