首页 / 薄膜电容器 / F339X142248MKP2T0
minImg
F339X142248MKP2T0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
F339X142248MKP2T0
描述:
CAP FILM 0.22UF 20% 1KVDC RADIAL
库存 : 100
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
Tolerance ±20%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Size / Dimension 1.240" L x 0.354" W (31.50mm x 9.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X1
Series F339X1
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 480V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.22 µF