首页 / 陶瓷电容器 / F471K29Y5RN6UK5R
minImg
F471K29Y5RN6UK5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
F471K29Y5RN6UK5R
描述:
CAP CER 470PF 1KV Y5R RADIAL
库存 : 5580
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient Y5R
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series F
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 470 pF