F6N0.38OR25
Techflex
型号:
F6N0.38OR25
品牌:
Techflex
描述:
SELF WRAP 3/8" X 25' ORANGE
库存 : 33
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Orange
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Type Attributes Split Flexible Tube
Series F6®
Type Self Wrap
Length 25.00' (7.62m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.375" (9.53mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Features Chemical Resistant, Clean Cut
Wall Thickness 0.025" (0.64mm)