首页 / 钽电容器 / F951V225KAAAQ2
minImg
F951V225KAAAQ2
KYOCERA AVX
型号:
F951V225KAAAQ2
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP TANT 2.2UF 10% 35V 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.067" W (3.20mm x 1.70mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.4Ohm
Series F95, Frameless™
Type Conformal Coated
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF