首页 / 陶瓷电容器 / FA11X8R1E475KRU00
minImg
FA11X8R1E475KRU00
TDK Corporation
型号:
FA11X8R1E475KRU00
描述:
CAP CER 4.7UF 25V X8RADIAL
库存 : 782
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Size / Dimension 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FA
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr TDK Corporation
Capacitance 4.7 µF