首页 / 陶瓷电容器 / FA16X7S2A155KRU06
minImg
FA16X7S2A155KRU06
TDK Corporation
型号:
FA16X7S2A155KRU06
描述:
CAP CER 1.5UF 100V X7S RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7S
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FA
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1.5 µF