首页 / 陶瓷电容器 / FA24C0G2W331JNU06
minImg
FA24C0G2W331JNU06
TDK Corporation
型号:
FA24C0G2W331JNU06
描述:
CAP CER 330PF 450V C0G RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Mfr TDK Corporation
Capacitance 330 pF