首页 / 陶瓷电容器 / FA24X7T2E683KNU06
minImg
FA24X7T2E683KNU06
TDK Corporation
型号:
FA24X7T2E683KNU06
描述:
CAP CER 0.068UF 250V X7T RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7T
Size / Dimension 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.068 µF