首页 / 陶瓷电容器 / FA28C0G2E471JNU00
minImg
FA28C0G2E471JNU00
TDK Corporation
型号:
FA28C0G2E471JNU00
描述:
CAP CER 470PF 250V C0G RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Mfr TDK Corporation
Capacitance 470 pF