首页 / 陶瓷电容器 / FA28X7R1H334KRU06
minImg
FA28X7R1H334KRU06
TDK Corporation
型号:
FA28X7R1H334KRU06
描述:
CAP CER 0.33UF 50V X7R RADIAL
库存 : 1148
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FA
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.33 µF