首页 / 陶瓷电容器 / FA28X8R2A333KRU00
minImg
FA28X8R2A333KRU00
TDK Corporation
型号:
FA28X8R2A333KRU00
描述:
CAP CER 0.033UF 100V X8RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.033 µF