FAN1086D25X
onsemi
型号:
FAN1086D25X
品牌:
onsemi
封装:
TO-252AA
描述:
IC REG LINEAR 2.5V 1.5A DPAK
用户指南
Operating Temperature 25°C ~ 125°C
Output Type Fixed
PSRR 72dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 7.5V
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-252AA
Series -
Control Features -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 1.5V @ 1.5A