FAN2564UMP12X
onsemi
型号:
FAN2564UMP12X
品牌:
onsemi
封装:
6-UMLP (2x2)
描述:
IC REG LINEAR 1.2V 300MA 6UMLP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 75 µA
PSRR 60dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 3.6V
Output Type Fixed
Current - Output 300mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 200 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-UMLP (2x2)
Series -
Control Features Enable
Package / Case 6-UDFN Exposed Pad
Protection Features Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage Dropout (Max) 0.16V @ 300mA