FC0204JT-52-360R
YAGEO
型号:
FC0204JT-52-360R
品牌:
YAGEO
封装:
Axial
描述:
RES 360 OHM 5% 0.4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -500/ +300ppm/°C
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 360 Ohms
Series FC0
Power (Watts) 0.4W