FCC17B25PA250
Amphenol ICC (Commercial Products)
型号:
FCC17B25PA250
描述:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 200V
Current Rating (Amps) 5A
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Phosphor Bronze
Features Board Lock, Filter, Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C