FCC17C37SB2DB
Amphenol ICC (Commercial Products)
型号:
FCC17C37SB2DB
描述:
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 200V
Current Rating (Amps) 5A
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.405" (10.29mm)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Phosphor Bronze
Features Filter, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C