FCC17C37SC600
Amphenol ICC (Commercial Products)
型号:
FCC17C37SC600
描述:
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 200V
Current Rating (Amps) 5A
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.590" (14.99mm)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Phosphor Bronze
Features Board Lock, Filter
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C