FCE17A15PC6E0
Amphenol ICC (Commercial Products)
型号:
FCE17A15PC6E0
描述:
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.590" (14.99mm)
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Phosphor Bronze
Features Board Lock, Filter, Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C