FCE17A15SC6EB
Amphenol ICC (Commercial Products)
型号:
FCE17A15SC6EB
描述:
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.590" (14.99mm)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Phosphor Bronze
Features Filter, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C