FCE17C37SC20B
Amphenol ICC (Commercial Products)
型号:
FCE17C37SC20B
描述:
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.590" (14.99mm)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Phosphor Bronze
Features Filter, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C