首页 / 单 FET,MOSFET / FCHD040N65S3-F155
minImg
FCHD040N65S3-F155
onsemi
型号:
FCHD040N65S3-F155
品牌:
onsemi
封装:
TO-247-3
描述:
MOSFET N-CH 650V 65A TO247
库存 : 14
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4740 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 136 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 40mOhm @ 32.5A, 10V
Product Status Last Time Buy
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 1.7mA
Supplier Device Package TO-247-3
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Power Dissipation (Max) 417W (Tc)
Series SuperFET® III
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 65A (Tc)
Mfr onsemi
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V