首页 / 振荡器 / FCO5C02941218CGE00
minImg
FCO5C02941218CGE00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCO5C02941218CGE00
描述:
XTAL OSC XO 29.412MHZ CMOS SMD
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 2mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Ratings -
Series FCO-5C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output CMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 29.412 MHz