首页 / 振荡器 / FCO6C04097025CFY00
minImg
FCO6C04097025CFY00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCO6C04097025CFY00
描述:
XTAL OSC XO 40.970MHZ HCMOS SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 5mA
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output HCMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 40.97 MHz