FCP0805C103J-J2
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
FCP0805C103J-J2
描述:
CAP FILM 10000PF 5% 16VDC 0805
库存 : 4199
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±5%
Termination Solder Pads
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series FCP
Voltage Rating - DC 16V
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 10000 pF