FCP0805C392J
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
FCP0805C392J
描述:
CAP FILM 3900PF 5% 16VDC 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.043" (1.09mm)
Tolerance ±5%
Termination Solder Pads
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Series FCP
Voltage Rating - DC 16V
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3900 pF