FCR16.0M2GT
TDK Corporation
型号:
FCR16.0M2GT
描述:
CERAMIC RES 16.0000MHZ T/H
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±0.5%
Frequency Stability ±0.3%
Size / Dimension 0.354" L x 0.157" W (9.00mm x 4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series FCR
Type Ceramic
Package / Case Radial - 2 Lead, 5.00mm Pitch
Mfr TDK Corporation
Frequency 16 MHz
Features -
Height 0.256" (6.50mm)
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 100 Ohms