FCR1WSJT-52-75R
YAGEO
型号:
FCR1WSJT-52-75R
品牌:
YAGEO
封装:
Axial
描述:
RES 75 OHM 5% 1W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 75 Ohms
Series FCR
Power (Watts) 1W