首页 / 晶体 / FCT2M03276804E3
minImg
FCT2M03276804E3
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCT2M03276804E3
描述:
CRYSTAL 32.768KHZ 4PF SMD
用户指南
Load Capacitance 4pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms
Series FCT-2M
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz