首页 / 晶体 / FCT3M03276807S1
minImg
FCT3M03276807S1
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCT3M03276807S1
描述:
CRYSTAL 32.768KHZ 7PF SMD
用户指南
Load Capacitance 7pF
Operating Temperature -20°C ~ 75°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 kOhms
Series FCT-3M
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz