首页 / 晶体 / FCT3T03276808D1
minImg
FCT3T03276808D1
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCT3T03276808D1
描述:
CRYSTAL 32.768KHZ 8PF DIP
用户指南
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.315" L (3.00mm x 8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms
Series FCT-3T
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz