首页 / 晶体 / FCT6M03276806S3
minImg
FCT6M03276806S3
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCT6M03276806S3
描述:
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF SMD
用户指南
Load Capacitance 6pF
Operating Temperature -20°C ~ 75°C
Size / Dimension 0.272" L x 0.055" W (6.90mm x 1.40mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 65 kOhms
Series FCT-6M
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 4-SMD, Flat Leads
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz