首页 / 晶体 / FCT8M032768C5R1
minImg
FCT8M032768C5R1
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCT8M032768C5R1
描述:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
用户指南
Load Capacitance 12.5pF
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Size / Dimension 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms
Series FCT-8M
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 4-SOJ, 5.50mm pitch
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz