首页 / 晶体 / FCX2S02430512Y1J
minImg
FCX2S02430512Y1J
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCX2S02430512Y1J
描述:
CRYSTAL 24.305MHZ 12PF SMD
用户指南
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Series FCX-2S
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Operating Mode Fundamental
Frequency 24.305 MHz