首页 / 晶体 / FCX3G01600010E5J
minImg
FCX3G01600010E5J
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCX3G01600010E5J
描述:
CRYSTAL 16.000MHZ 10PF SMD
用户指南
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Series FCX-3G
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Operating Mode Fundamental
Frequency 16 MHz