首页 / 晶体 / FCX3G02400010Y5J
minImg
FCX3G02400010Y5J
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCX3G02400010Y5J
描述:
CRYSTAL 24.000MHZ 10PF SMD
用户指南
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 24 MHz