首页 / 晶体 / FCX3M01306204Y1G
minImg
FCX3M01306204Y1G
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCX3M01306204Y1G
描述:
CRYSTAL 13.0625MHZ 4PF SMD
用户指南
Load Capacitance 4pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Series FCX-3M
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Operating Mode Fundamental
Frequency 13.062 MHz