首页 / 晶体 / FCX3M01928004E3D
minImg
FCX3M01928004E3D
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCX3M01928004E3D
描述:
CRYSTAL 19.280MHZ 4PF SMD
用户指南
Load Capacitance 4pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±10ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Series FCX-3M
Operating Mode Fundamental
Frequency 19.28 MHz