首页 / 晶体 / FCX3M02200006I3L
minImg
FCX3M02200006I3L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCX3M02200006I3L
描述:
CRYSTAL 22.000MHZ 6PF SMD
用户指南
Load Capacitance 6pF
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 22 MHz