首页 / 晶体 / FCX3M02266008E1D
minImg
FCX3M02266008E1D
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCX3M02266008E1D
描述:
CRYSTAL 22.660MHZ 8PF SMD
用户指南
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±10ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 22.66 MHz