首页 / 晶体 / FCX3M02712018E5L
minImg
FCX3M02712018E5L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCX3M02712018E5L
描述:
CRYSTAL 27.120MHZ 18PF SMD
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 27.12 MHz