首页 / 晶体 / FCX5M04000018E5J
minImg
FCX5M04000018E5J
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCX5M04000018E5J
描述:
CRYSTAL 40.000MHZ 18PF SMD
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 45 Ohms
Series FCX-5M
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Operating Mode Fundamental
Frequency 40 MHz