首页 / 晶体 / FCX9M00400018E3K
minImg
FCX9M00400018E3K
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCX9M00400018E3K
描述:
CRYSTAL 4.000MHZ 20PF SMD
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±35ppm
Size / Dimension 0.449" L x 0.177" W (11.40mm x 4.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 180 Ohms
Series FCX-9M
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49S 2-SMD
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Operating Mode Fundamental
Frequency 4 MHz