首页 / 晶体 / FCX9M00800020Y4K
minImg
FCX9M00800020Y4K
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCX9M00800020Y4K
描述:
CRYSTAL 8.000MHZ 16PF SMD
用户指南
Load Capacitance 20pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±35ppm
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series FCX-9M
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Operating Mode Fundamental
Frequency 8 MHz