首页 / 晶体 / FCX9M01474518W6L
minImg
FCX9M01474518W6L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCX9M01474518W6L
描述:
CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF SMD
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series FCX-9M
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Operating Mode Fundamental
Frequency 14.745 MHz