首页 / 晶体 / FCX9S00400020E6L
minImg
FCX9S00400020E6L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCX9S00400020E6L
描述:
CRYSTAL 4.000MHZ 20PF DIP
用户指南
Load Capacitance 20pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Series FCX-9S
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49S
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Operating Mode Fundamental
Frequency 4 MHz