首页 / 晶体 / FCX9S02048020E6L
minImg
FCX9S02048020E6L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCX9S02048020E6L
描述:
CRYSTAL 20.480MHZ 20PF DIP
用户指南
Load Capacitance 20pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 20.48 MHz