首页 / 晶体 / FCX9S03750012E1D
minImg
FCX9S03750012E1D
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
型号:
FCX9S03750012E1D
描述:
CRYSTAL 37.500MHZ 12PF DIP
用户指南
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Frequency Stability ±10ppm
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 37.5 MHz