首页 / 单 FET,MOSFET / FDB035AN06A0-F085
minImg
FDB035AN06A0-F085
onsemi
型号:
FDB035AN06A0-F085
品牌:
onsemi
封装:
D²PAK (TO-263)
描述:
MOSFET N-CH 60V 22A D2PAK
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6400 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 124 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.5mOhm @ 80A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Supplier Device Package D²PAK (TO-263)
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Power Dissipation (Max) 310W (Tc)
Series Automotive, AEC-Q101, PowerTrench®
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 22A (Ta)
Mfr onsemi
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V